Nástroje rodičů při řešení partnerského konfliktu

 

VYHLEDEJTE POMOC ODBORNÍKA

Čím dřív si začnete věci vyjasňovat pro sebe i s druhým, tím více pozitivních emocí, fungujících vazeb a procesů můžete zachovat.

SPOLUPRACUJTE

Je téměř jisté, že se Vám rady odborníků nebudou poslouchat dobře. Možná Vám bude připadat, že jsou proti Vašim zájmům. Tohle je období Vašeho života, kdy je lepší nechat se vést za ruku, než nadělat spoustu chyb pod tlakem všeho těžkého, co nyní prožíváte.

ŽIVOT NENÍ JEN TADY A TEĎ

Lítý boj nic nevyřeší. Byla doba, kdy byl pro Vás ten druhý milovaným, i když možná jen na krátko. Mějte úctu ke svému minulému životu, přestože můžete mít pocit, že to byl omyl.

DŮKAZY NECHTE SPÁT

Mějte úctu především sami k sobě a neplýtvejte čas a energii na shromažďování důkazů o tom, jak je ten druhý špatný. To koneckonců víte a je jedno, na kolik procent je to objektivní pravda. Tohle Vám a Vašim dětem život nespraví.

VYUŽIJTE VŠECH NABÍZENÝCH MOŽNOSTÍ KE SMÍRNÉMU ŘEŠENÍ

I Vy máte zřejmě kus viny. Třeba za to, že jste to dlouho neřešil/a. Dívejte se dopředu, tam je Váš život. Staré si vyříkejte, zavřete a jděte dál. Neplýtvejte svůj život soudním bojem.

ÚPLNÁ DOHODA NENÍ JEDINÉ ŘEŠENÍ

Možná se dnes dokážete dohodnout jen na některých věcech. I to se počítá. Později zvládnete víc a víc.

ROZSUDEK NENÍ ŽIVOT

Vaše dohoda je víc než rozsudek. Jestli se v budoucnu dohodnete jinak, nikoho nezajímá, že rozsudek nebudete dodržovat. A současně samotný rozsudek bez domluvy, jak ho naplníte, není řešením.

NEVYUŽÍVEJTE PRÁVNÍKY JAKO ZBRANĚ V BOJI   

Pocit, že jeden je lepší rodič, nezakládá žádné právo a vlastně nikoho nezajímá. Děti běžně žijí s různými rodiči. Nikdo to nezkoumá a nehodnotí, jestli jsou dostatečně dobří, aby děti mohli vychovávat. Při rozvodu to není jiné. Kromě mimořádně závažných patologií a zanedbávání péče ohrožující život a zdraví, je každý rodič v pořádku. 

SVĚŘENÍ DÍTĚTE DO PÉČE NEZNAMENÁ ABSOLUTNÍ MOC A PRÁVO ROZHODOVÁNÍ

Naopak to především Vás zavazuje domlouvat se s tím druhým, a to jak před zákonem, tak morálně před Vašimi dětmi. Myslete na to už dnes.

BUĎTE PŘÍKLADEM

Naučte Vaše děti další věc – jak se řeší problém. Dáte jim další dar do života.

Rozvody v číslech

Jsme tu už 0 let
Náš tým tvoří 0 profesí
Ročně je v ČR 0 rozvodů
Kontaktujte nás 0 dní v týdnu