slide_nadpis_kazdodenniRodiče musí sobě i dětem zařídit život nanovo. Jeden z rodičů se zpravidla ocitá v novém prostředí, děti s ním žijí, nebo ho navštěvují. Potřebují dostatečné zázemí pro svůj život – postel, oblečení, hračky, školní pomůcky. To vše je nutné zvážit při plánování rozvodu. Je důležité si uvědomit, že dítě je zvyklé na své domácí prostředí – když mu je zima, může si vzít svou deku, když si chce hrát, vytáhne oblíbenou panenku. Pokud je zrovna u rodiče mimo svůj původní domov, může spoustu z těchto každodenních věcí postrádat. Rodiče by si měli projít den dítěte od rána do večera a zamyslet se nad tím, co dítě dělá pravidelně téměř každý den, jaké věci u toho využívá (oblíbený hrneček), které je lepší přesouvat než kupovat dvakrát (kolo, rovnátka,…),  s čím si dítě rádo hraje, jak dítě usíná. Je pravděpodobné, že narazí na věci, které si dítě bude potřebovat brát s sebou, nebo mít svoje u obou rodičů.

Často s rozvodem rodičům přibývají nové povinnosti, které si před tím dělili mezi sebe, avšak sdílené zdroje se dělí napůl. Zatímco doteď vařil jeden pro všechny a autem jeli spolu do práce, teď se oba starají o obojí. Rodiče musí novým okolnostem přizpůsobit pracovní dobu, vzdát se koníčků, věnovat víc času vaření, nákupu a úklidu. Přichází o část financí a majetku, na který doteď byli zvyklí. To zahýbe nejen se světem dospělého, ale i dětí. U těch je potřeba zvážit, jak budou zvládat školu, kdo zaplatí kroužky, kdo jim bude nakupovat oblečení, jak bude zabezpečena doprava, s kým bude dítě, když bude rodič zaneprázdněn.  

Poslední, avšak důležitou výzvou, je domluva mezi rodiči o časovém harmonogramu dítěte. Kdy bude kde a v které dny, v jakém kontaktu bude v té době s druhým rodičem, kdy, kde a jak se dítě přesune mezi rodiči.

V souvislosti s poslední zde zmíněnou výzvou je možné vyplnit tzv. rodičovský plán, který pomůže tyto otázky ujasnit a jasně stanovit odpovědi. Tento plán jsme pro Vás vytvořili a je možné jej stáhnout zde.

Rozvody v číslech

Jsme tu už 0 let
Náš tým tvoří 0 profesí
Ročně je v ČR 0 rozvodů
Kontaktujte nás 0 dní v týdnu